TELEFON:0216-335-24-06

Hizmetlerimiz

Print PDF

Akademik Tercüme -  Akademik Çeviri

Akademik çeviriler: Edebiyat, Tıp, Biyoloji, Kimya, Matematik, Fizik, İktisat, vs gibi çevirilerdir.

Akademik çevirinin kapsadığı alanlar: Doktora, Yüksek lisans, lisans bitirme tezi, Makale, proje vs. gibi çevirileri kapsamaktadır.

Akademik çeviri öncesinde müşterilerimizden istediğimiz bilgiler: Çevirisi yapılacak olan metin ne amaçla kullanılacağı tercümanımız tarafından bilinmesi gerekmektedir, tercümanımız sizden alacağı bilgiler doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Mümkünse ingilizceye tercüme edilecek belgelerde daha önceden kullanmış olduğunuz terminolojiyi tarafımıza iletmenizi yapılacak olan tercümenin kalitesi açısından rica ederiz. Normalde kullanılan dil ile akademik tercümelerde kullanılacak olan dil her zaman farklılık göstermektedir, bu nedenle tercümeyi talep eden her zaman için bizlere gerekli terminolojiyi sağlaması gerekmektedir.

Deneme çevirisi: Tarafımıza sizce belirlenen bir bölüm iletilir bunun sonucunda iletilen bölümün tercümesi yapıldıktan sonra sizin beğenisine sunulur, beğendiğiniz takdirde ya da yapacak olduğunuz uyarılarınız dikkate alınarak tercüme işleminize başlanır ve belirlenen sürede teslim edilir.

Çeviri kontrolü: Tercümeyi yapan birinci kişi tarafından çeviri hazırlandıktan sonra, ikinci bir kontrolör tercümeyi baştan sona kontrol eder, bu işlem sonucunda gerekli düzenlemeler yapılır ve üçüncü aşama olan redaksiyon merkezine gönderilir, redaksiyon merkezinde cümle hataları, gramer hataları, noktalama işaretleri vs. gibi hatalar düzeltilir, ve siz değerli müşterilerimize aktarılır.

Baskıya alınacak çalışmalar: Baskıya alınacak her türlü katalog, broşür, kitap, dergi vs. çeviriler tarafımıza çeviri öncesinde bildirilmesi gerekmektedir. Bu gibi çevirilerde öncelikli olarak sizin hazırlamış olduğunuz taslaka göre çeviri yapılmaktadır. Eğer herhangi bir taslağınız yok ise tarafımıza bildirecek olduğunuz taslak üzerinden çeviriye başlanacaktır.

Yalnız bizim tercüme bürosu olduğumuzu unutmamanızı rica ederiz.

Bizden baskıcı işlemleri yapmamızı beklemeyiniz.

Yurt dışından alınan diplomaların millin eğitim bakanlığınca denklik işlemlerinin yapılması: İlgili diplomalar yeminli tercümanımız tarafından çevirisi tamamlandıktan sonra notere götürülüp tasdik ettirilir. Sonrasında milli eğitim bakanlığına denklik başvurusunda bulunulacaktır.

Ardıl çeviri – Sözlü tercüme- Ardıl tercüme – Sözlü Tercüme

Ardıl tercüme genelde şirket toplantıları, özel ziyaretçiler için kullanılmaktadır. Ardıl tercüme yapacak kişinin çeviri yapacağı dile ve aktaracağı dile çok iyi hakim olması gerekmektedir. Bunun için konusunda uzman tercümanları sektörel olarak bünyemizde barındırmaktayız. Otomotiv sektörü için daha önce otomotiv sektöründe çalışmış, konu hakkında yeterli bilgi sahibi olan bir tercümanımız ve tekstil sektöründe çalışmış ve bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olan bir tercümanımız müşterilerimize hakettikleri memnuniyeti vermek için gruplara ayrılmışlardır.

Diğer yeminli işlemler için, vekaletnameler, tapu dairesinde yabancı vatandaşların işlemleri, noterde hazır bulunan tercümanımız tarafından yapılmaktadır.

Başlıca ardıl tercüme hizmetlerimiz, ingilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, italyanca, ispanyolca, japonca, çince, vb. dillerdir.

Ardıl tercüme hizmetlerimiz;

İngilizce ardıl (sözlü) tercüme,Almanca Ardıl (sözlü) tercüme, Rusça ardıl (sözlü) tercüme, ispanyolca ardıl (sözlü) tercüme, Fransızca ardıl (sözlü) tercüme, Arapça ardıl (sözlü) tercüme, Bulgarca ardıl (sözlü) tercüme…….

You are here:   HomeHİZMETLERİMİZ

MAİL İLE TERCÜME

Firmamıza Mail yolu ile Tercüme Hizmeti Talebinden Bulanabilirsiniz. Size vereceğimiz mail adresine tercümesi yapılacak gerekli bilgilerini göndererek tercüme işlemlerinizi mail ile gerçekleştirin. info@zirvetercume.com  mail atmanız yeterlidir.

TERCÜME FİYATLARI

Çeviri fiyatlandırmasında dikkate alınan farklı unsurlar olması nedeniyle, çevirisini talep edeceğiniz dosyanın fiyatlandırması ve çeviri süresinin belirlenmesiyle ilgili olarak lütfen info@zirvetercume.com adresinden bizimle irtibata geçiniz. Yada 0541 335 24 06